Capoeira rządziła przy Bydgoskiej

Data: 02-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Capoeira rządziła przy Bydgoskiej

Kilkudziesięciu młodych ludzi wzięło udział w CAPOLANDII – zawodach Capoeira o Puchar Starosty Pilskiego. Impreza odbyła się w hali sportowej przy ul. Bydgoskiej w Pile. – Capoeira to niezwykle rytmiczna i widowiskowa sztuka walki, zawierająca w sobie także elementy tańca. Każdą formę integracji mieszkańców, a taką jest na przykład wspólny trening, czy udział w turnieju, należy wspierać – powiedział starosta Eligiusz Komarowski, patron wydarzenia. Powiat Pilski wsparł imprezę finansowo.

To był bardzo radosny dzień. Dziękujemy za wspaniałą energię i gratulujemy wszystkim uczestnikom – powiedział w imieniu organizatorów Marcin Chwalko – Pavaozinho. Zanim wręczono nagrody, zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach. Suma not ze wszystkich etapów pozwoliła ustalić końcową kolejność. Ta przedstawia się następująco:

Kategoria 5-7 lat:
Miejsce I - Tomasz Buła (GCB Piła)
Miejsce II - Bernard Miś (Cabana Gniezno)
Miejsce III - ex aequo Olga Szlezak i Agata Szlezak (GCB Piła)

Kategoria 8-11 lat:
Miejsce I - Adrian Andrzejewski (Cabana Gniezno)
Miejsce II - Wojciech Rojewski (Cabana Gniezno)
Miejsce III - Emilian Wesołek (GCB Gostyń)

Kategoria 12-15 lat:
Miejsce I - Klaudia Kędzierska (Cabana Gniezno)
Miejsce II - Szymon Maksymowicz (GCB Świnoujście)